لینک دانلود پاورپوینت پوشش در ایران باستان

لینک دانلود

در حال حاظر شما فایل با عنوان پاورپوینت پوشش در ایران باستان را دنبال می کنید .

دانلود پاورپوینت با موضوع پوشش در ایران باستان،در قالب ppt و در 28 اسلاید، قابل ویرایش.

بخشی از متن پاورپوینت:مقدمه:کشور ما ایران یکی از ملت های پیشرو در زمینه لباس و پوشاک بوده است که تاریخ لباس و پوشش مردم آن به چندین هزار سال قبل می رسد. در این مقاله می خواهیم به تاریخ صنعت پوشاک در ایران باستان بپردازیم.

لباس در ایران باستان:نخستین ابراز ریسندگی در نزدیکی بهشهر در غار کمربند پیدا شده است که مربوط به هفت هزار سال پیش از میلاد مسیح است.
در ناحیه سه گابی کردستان از درون تابوت های سفالین محتوی اجساد کودکان شواهد باستان شناختی در باره منسوجات مربوط به هزاره پنجم از میلاد به دست آمده است. در تپه سیلک ، آینه ای پیدا شده است که رشته هایی از کتان روی آن دیده می شود.
هم چنین در کهن ترین بخش شهر شوش ، سوزنی سوراخ دار یافته شده است. افزون بر آن دو سر نیز پیدا شده که از نقوش پارچه هایی پوشیده شده بودند که متعلق به 3500 تا 3000 پیش از میلاد مسیح هستند.
ایرانیان نخستین کسانی بودند که کت آستین دار و شلوار می پوشیدند. مردمان دیگر تمدن ها چون آشوریان، بابلیان و یونانیان شلوار نمی پوشیدند، حتی یونانیان به ایرانیان به دلیل پوشیدن شلوارکنایه می زدند تا جایی که اسکندر علی رغم پوشیدن لباس ایرانی ، از پوشیدن شلوار امتناع کرد.علاوه بر نقش و نگارهای به دست آمده ، در آثار تاریخ نگاران یونانی چون هرودوت هم این نوآوری ایرانیان بازتاب یافته است. در زمان اشکانیان شلوار وبالاپوش های آستین دار به تن پوش مرسوم در سرتاسر خاور نزدیک تبدیل شد.
و . . .

ادامه مطلب